Hosting na mieru už od 5,5 Eur od spoločnosti WebSupport.sk
Sponzorovaný webhosting od WebSupport.sk


Sony Vegas - vynikajúci software na tvorbu a úpravu videa

rating: 137.128
06.07.2009 22:20 fuBoo

Profesionálny program  SONY VEGAS je na trhu už dlhšiu dobu. Je to vysoko uznávaný nástroj na tvorbu, strihanie a úpravu videií. Poďme is priblížiť čo všetko dokáže tento program...

VEGAS

Momentálne na trhu sa vyskytuje už v poradí 9.0 vydanie Sony Vegas-u. Celý tento program prešiel mnohými úpravami počas mnohých rokov. 

 

Pre domácich užívateľov je k dispozícii "osekaná verzia" Vegs Movie Studio, ale ak sa pozrieme bližšie tak vlastne ani osekaná neni. Na trhu sú 3 verzie k dispozícii:

1. Vegas Movie Studio 9 - základná verzia (bez podpory HD)

2. Vegas Movie Studio 9 Platinum - táto verzia už pridáva podporu HD, podporu kamier HDV a AVCHD, a dokonca podporuje vypalovanie BLU-RAY.

3. Vegas Movie Studio 9 Platinum Pro Pack - ktejto verzi dostanete aj Sound Forge Audio Studio 9.0, mnoho daľších zvukových efektov, video efektov a prechodov + 2GB FLASH...

 

Sony Vegas dokáže toho mnoho. Môžte si spraviť akékoľvek video či s fotiek alebo z videových pasáží. Môžte si pridať do videa zvuk v rôzných formátoch.

Graficky je program veľmi pekne spravený. Časová os je rozdelená do troch časti. Prvá časť je pre text, druhá pre video a napokon tretia časť patrí zvukovej stope. 

Velmi kvalitne sú prestupy videa na druhú obrazovku. Môžte si zvoliť hocijaké efekty aké sa Vám hodia do videa.(3D efekty, Fly efekty, Roll efekty, Flash efekty atď.) Ak ide o video robené z obrázkov, tak si môžte každý jeden obrázok upraviť ako chete. Zmeniť jeho farbu, napísať doňho text, dať doňho fibre efekt to všetko a ešte viac môžte robiť stýmto unikátnym softwareom.

Taktiež má pdoporu pre zvukové stopy. Môžte upravovať zvuk ako chcete. najviac využijete strihanie a možno menenie tóniny.

Veľká výhoda je to, že z Vegasom dokážu pracovať aj úplny začiatočníci a dokážu spraviť prekrásne projekty. Ja osobne robím z Vegasom už dlhšiu dobu a vľmi sa mi páči jeho jednoduchosť. Samozrejme na trhu sú aj iné programy na tvorbu videa, ktoré mu môžu konkurovať. Ale určite si nenechajte újsť tento skvelý software.!

Diskusia

Napíš priamu reakciu Napíš priamu reakciu
 • vytlač vytlač
 • vytlač kontaktuj používateľa
 • zvýš rating zvýš rating

fuBoo
fuBoo
(rating: 200.402)

Pracujem v oblasti MovieMakingu, Grafika, Hudba

  TOP uchádzači
 1. Jumbo
        rating: 999.636
 2. xsound
        rating: 999.425
 3. Plechi
        rating: 998.664
 4. birdo
        rating: 998.603
 5. alphadog
        rating: 232.024
 6. telra
        rating: 219.378
 7. janci
        rating: 202.327
 8. fuBoo
        rating: 200.402
 9. sekino
        rating: 114.541
 10. fofofo
        rating: 114.371

celý rebríček

sportacko.skpcrevue.sk

O projekte | Napíšte nám | Podmienky používania | RSS
© od 2008 weboit.sk,